Tuesday, March 2, 2021

XP Dojo dla zespołów deweloperskich

Zwinność organizacji idzie w parze z jej umiejętnością uczenia się. To co obserwuje to to, że wiele organizacji decyduje się by wysyłać na szkolenia Agilowe tylko Scrum Masterów, Product Ownerów i Managerów. Bardzo rzadko natomiast decydują się na to by również osoby z zespołów deweloperskich mogły wziąć udział w takich wydarzeniach. Jest tak z dwóch przyczyn, po pierwsze często szkolenia te są bardzo drogie a przecież wypadałoby by wszystkie osoby z zespołu mogły w nich uczestniczyć, po drugie osoby w zespole same nie wiedzą w jakich szkoleniach chciałyby wziąć udział. 


Nie mówię tutaj o szkoleniach o Scrumie czy o tym czym jest Agile. Mówię tutaj o szkoleniach dla programistów nakierowanych na praktyki zwinne zwiększające “Technical Excellence” jak Extreme Programing, DevOps, pracę zespołową, pracę z biznesem i klientem.


Dlatego właśnie przygotowałem warsztaty w formie Dojo (道場 dōjō – określenie w języku japońskim miejsca treningów sportów walki), gdzie osoby z zespołów deweloperskich ćwiczą i w praktyce uczą się zwinnie budować produkt czyli “Build The Right Thing and Build The Thing Right”. 


W tej edycji dla ALE Kraków warsztaty kieruje do Tech Leadów, Team Leaderów i Scrum Masterów, którzy będą mogli  przeprowadzić podobne warsztaty w swoich zespołach. 


Znajdź odpowiedzi na pytania:

  • Jak zachęcić ludzi do programowania w parach?

  • Jak przeprowadzić zdalnie sesję programowania zespołowego (mob programming)?

  • Jak wprowadzić podejście TDD i BDD w swoim zespole?

  • Jak przejść od kryteriów akceptacji do specyfikacji na przykładach?

  • Jak zaangażować testerów w początkowe etapy tworzenia oprogramowania i być jak trzej amigos?

  • Jak rozmawiać z użytkownikami i interesariuszami, aby odkryć ukryte założenia?

  • Jak współpracować online nad Backlogiem Produktu w formie Impakt Mapy?

  • Jak przeprowadzić zdalnie sesję Example Mapping i zbudować prawdziwy backlog sprintu oparty na przykładach i makietach?

  • Jak dokumentować produkt w formie żywej dokumentacji w kodzie w języku Gherkin, zamiast niespójnej i nieaktualnej dokumentacji w Sharepoint?


By uczestniczyć w warsztatach wymagana jest minimalna znajomość programowania w dowolnym języku!


Szczegóły:

Przed dołączeniem do warsztatów zapoznaj się proszę ze szczegółami, domyślam się że masz wiele pytań:
https://www.fesle.eu/

Zapisy:
https://www.meetup.com/ALE-Krakow/events/276687615/
UWAGA: Wypełnij również ankietę “mierzącą” chęć uczestnictwa - to na jej podstawie wybierzemy uczestników: 
https://forms.gle/EGwNuQeqxERN53AZ7
Zdecydowaliśmy się by warsztat odbywał się w godzinach pracy. Przychodząc inwestujesz nie tylko w siebie ale też w organizację w jakiej pracujesz.

O prowadzącym (www.linkedin.com/in/drobniuch):

Błażej Drobniuch współzałożyciel www.FesLe.eu Programista, Agile Coach i Scrum Master. Praktyk związany z branżą IT od 2011 r. Entuzjasta Organizacji Turkusowych, Large Scale Scrum (LeSS), Management 3.0, Impact Mapping, i ruchu #NoEstimate. Na swoim koncie posiada wiele autorskich projektów szkoleniowych w obszarach: Product Management, Agile Transformation, Extreme programming, Leadership, Recruiting & OnBoarding oraz Agile HR. Prelegent konferencji Motorola Agile Swarming 2019, konferencji IT Academic Days Politechniki Krakowskiej 2018 i 2020, MeetUp ALE Kraków, MeetUp NovoTalks; webinar Web Academy. Autor artykułów poświęconych tematyce Agile.

No comments:

Post a Comment