Dołącz do Nas

Jak mogę czynnie uczestniczyć?

Chcesz nas wspomóc w organizacji kolejnych spotkań a może również wystąpić? Napisz do Nas emaila na: alekrakowservants (at) googlegroups.com
Jeśli nie wiesz co możesz zrobić z nami - to również dołącz, przyglądnij się nam i z czasem sam zobaczysz jak możesz pomóc społeczności. Na pewno zdobędziesz doświadczenia i będziesz miał dostęp do wielu ciekawych dyskusji, pomysłów itp. Zapraszamy!

Jak działamy?

Grupa organizatorów (możesz do niej dołączyć - info powyżej) zajmuje się tematami/zadaniami, które związane są z naszą wizją/strategią/potrzebami. Gdy do kogokolwiek trafi nowy temat może podjąć decyzję i powinien wysłać o tym maila na wewnętrzną grupę mailową. Wysyła go od razu jak samemu nie podejmuje tematu, a jak podejmuje to maila  wysyła w miarę możliwości jak najszybciej.

Możliwe sposoby reakcji na tematy, które do Ciebie trafiają:

1. Zdecydowanie TAK/realizujemy/współpracujemy - dla tematów, które są zgodne z naszą misją/wizją/odczuciem. Wysyłamy wtedy maila z tematem: „[TAK!] krótki opis tematu” a w treści opisując co zrealizowaliśmy/zrealizujemy.
2. Jesteś na TAK ale oczekujesz braku veto od innych - tematy, które są nam bliskie. Wysyłamy wtedy maila z tematem: „[TAK] krótki opis tematu” a w treści opisując co zrealizowaliśmy/zrealizujemy oraz pytanie czy ktoś chce ogłosić veto.
3. Jesteś na NIE ale nie jesteś pewny oceny przez innych - tematy, które nie pokrywają się z naszą wizją. Wysyłamy wtedy maila z tematem: „[NIE] krótki opis tematu” a w treści opisując jaka jest możliwość i dlaczego uważam, że nie. Oczywiście w odpowiedzi ktoś może podjąć dyskusję dlaczego mimo wszystko warto.
4. Zdecydowane NIE - dla tematów, które kłócą się z naszą wizją albo nie są w ogóle z nami spokrewnione; np.: oferty handlowe od sprzedawców odkurzaczy ;). Wysyłamy wtedy maila z tematem: „[NIE!] krótki opis tematu” a w treści opisując jaka oferta przyszła do Nas. Tutaj pewnie nie trzeba nawet uzasadniać ale zawsze możesz to zrobić.
5. NIE WIEM - dla tematów, które nas zaskoczyły i nie wiemy co o nich sądzić. Wysyłamy wtedy maila z tematem: „[NIE WIEM!] krótki opis tematu” a w treści opisując jaki to temat z prośbą o komentarz.

WAŻNE: pisząc maila o danym temacie możemy/musimy dodać info o tym, czy dany temat zrealizujecie sami (jako domyślne) czy też potrzebujecie wsparcia - w temacie maila dodajemy flagę [POTRZEBUJĘ POMOCY], albo że nie możemy się go podjąć - flaga [POTRZEBUJE WŁAŚCICIELA]. Tematy, które zrealizowaliście sami lub nie potrzebują działania można opisać flagą [INFO].

Przykłady użycia:

[TAK!] Organizuję spotkanie przy grillu/piwie w piątek o 19:00
[TAK] [POTRZEBUJĘ WŁAŚCICIELA] Ankieta, które tematy chcemy na najbliższych spotkaniach
[TAK] [POTRZEBUJĘ POMOCY] Galeria zdjęć z ostatnich wydarzeń
[NIE] Kącik rekrutera na naszych spotkaniach - oferta firmy x
[NIE!] Ulotki odkurzaczy dla uczestników spotkań - oferta firmy X
[NIE WIEM] Reklama konferencji X w zamian za zniżki - tylko 1 prezentacja o Agile
[INFO] Miejsce na najbliższe spotkania - potwierdzam rezerwację miejsca, które chcieliśmy

No comments:

Post a Comment