Wednesday, November 29, 2017

Mikołajkowe ALE warsztaty

Cześć!
Już widać zaprzęg zwinnych reniferów przelatujących nad horyzontem ;-). Już czuć zapach choinki i pieczonych pierniczków świątecznych... Z tej okazji mamy dla Was wyjątkowy prezent - warsztaty 3 w 1. Przygotowaliśmy dla Was ćwiczenia, które można wykorzystać do codziennej pracy, dużo pozytywnej energii w świątecznej oprawie.


Zapraszamy w środę 6 grudnia na godzinę 18:30 do biura GameDesire przy al. 29 Listopada 45a/12!


Poniżej kilka słów o ćwiczeniach.


1) Wybory dobrego Ducha Świąt
Macie nowy zespół i chcecie go zintegrować? Lub doświadczony zespół w którym chcecie podnieść świadomość bycia zespołem? Mamy na to mnóstwo sposobów i Karolina pokaże Wam jeden z nich. W tym ćwiczeniu razem z nią przeniesiecie się do Laponii, gdzie będziecie musieli poprzez sprawną komunikację rozwiązać zadanie.


2) Energia potrzebna od zaraz!
Zdarzało wam się uczestniczyć w spotkaniach w których chcieliście rozwiązać jakiś problem, ale już na początku spotkania było widać, że nie ma ani energii ani kreatywności? Lub w spotkaniu w którym energia była na początku, a potem nie wiadomo dlaczego uleciała i spotkanie już nie było tak efektywne jak mogło być?
Dorota przedstawi Wam kilka prostych ćwiczeń które można przeprowadzić na spotkaniu, aby podnieść energię i kreatywność uczestników.


3) Odwrócone planowanie
Pierwszego stycznia siadasz z notesem w dłoni i ustalasz sobie konkretny cel (ukończenie studiów podyplomowych, przeprowadzenie prezentacji na meetupie/konferencji, przebiegnięcie maratonu). Tworzysz plan działania. Zaczynasz od pierwszego kroku, potem drugi, kolejne… Znasz to. Robiła/eś już to tysiące razy. Nie wiesz, czy osiągniesz cel, ale wiesz już jak zacząć.
Pierwszego stycznia siadasz z notesem w dłoni. Zamykasz oczy i widzisz siebie odbierającego dyplom, słyszysz oklaski po prezentacji, a może właśnie z uniesionymi rękami przekraczasz metę maratonu… Tworzysz plan działania. Zaczynasz od ostatniego kroku, potem przedostatni… Wiesz jak osiągnąć cel, bo wciąż go “czujesz”.
Marcin zaprasza Cię do eksperymentu, w którym stworzysz swój własny plan na Święta całkowicie odwrotnie od tego jak się przyzwyczaiła/eś.


Kilka słów o prowadzących:
Karolina Świadek na co dzień pracuje jako Scrum Masterka w Nokii i codziennie pomaga zespołom w osiąganiu maksymalnej efektywności. Wierzy w potencjał swoich zespołów i codziennie wspiera ich rozwój.


Dorota Sternalska pracuje jako Scrum Master w firmie Motorola Solutions. Jest niepoprawną optymistką i wierzy, że dobra komunikacja i efektywne spotkania są kluczem do sukcesu.


Marcin Lelek - Scrum Master w firmie Guidewire. Wspiera rozwój zespołów i uważa, że dobra komunikacja jest kluczem do sukcesu.


Pozdrawiamy,
ALE Kraków

No comments:

Post a Comment