Wednesday, October 26, 2016

2 listopad: Gabriela Krupa: "Jak smakuje Holakracja?"

Witajcie!

Zapraszamy Was na kolejne spotkanie w ramach ALE Kraków. Tym razem gościmy Gabrielę Krupę, która opowie nam czym jest Holakracja.


Gdzie i kiedy?

Klub Re, św Krzyża 4
Środa, 2 Listopada 18:30


Czego się spodziewać?
  • faktów na temat przemian w organizacjach które wsprowadziły Holakrację (badania ilościowe);
  • zwięzłego przedstawienia Holakracji (zachęcamy do zapoznania się przed meetup’em z materiałami podanymi poniżej)
  • dwóch warsztatów które pozwolą Wam nieco zasmakować Holakracji


Krótko o Holakracji:
System który wprowadza w organizacji coś na kształt Agile, tyle że na sterydach :) Wszystkie jednostki w organizacji polegają na samo-zarządzaniu i samo-organizacji. Władza jest w pełni rozdystrybuowana, informacja powszechnie dostępna, a struktura i wykorzystanie technologii pozwala na przejrzystość obszarów odpowiedzialności i szybkość działań.

Holakracja wprowadza jasne zasady gry które obowiązują wszystkich w takim samym wymiarze i pozwalają na bezpieczną samo-organizację i ewolucję organizacji.


Więcej o Gabrieli:

"Cześć!

Przez ostatnie kilka lat łączyłam swoją pasję do podróżowania i odkrywania różnorodności z pracą i edukacją, mieszkając w 8 krajach i poznając tak interesujące organizacje jak Spotify (Szwecja), Impact Hub (Holandia) czy Human Rights Foundation (US). Okrycia zainspirowaly mnie do myslenia o alternatywnych formach organizacji. Od czerwca zeszłego roku intensywnie współpracuję z Energized.org w dążeniu do tworzenia ‘wyzwolonych organizacji’ (nasz cel jest ujęty w słowach ‘Work. Liberated.’, ciężko go zgrabnie przetłumaczyć). Aby ten cel osiągnąć używamy systemu zwanego Holacracy. Jest to najbardziej radykalne narzędzie jakie spotkaliśmy na swojej drodze, dające interesujace efekty. Sami tez uzywamy Holakracji z duza pasją.

Od niedawna zaczęłam działać na naszym rodzimym rynku i mam nadzieję iż w przyszłym roku będziemy mogli obserwować pierwszą pełną implementację Holakracji w Polsce."Więcej o Gabrieli i Holakracji możecie dowiedzieć się tutaj:

Do zobaczenia!!!

No comments:

Post a Comment