Monday, April 25, 2016

ALE na ACE! - więcej niż konferencja


W zeszłym tygodniu zakończyło się ACE! To była już siódma edycja tej dorocznej konferencji. Jak co roku mieliśmy przyjemność posłuchać międzynarodowych ekspertów i wymienić się wiedzą w trakcie Open Space. Jednak tegoroczna edycja była trochę inna. Dlaczego?

Wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu, kiedy po jednym ze spotkań rozmawialiśmy jak jeszcze możemy wspierać krakowską scenę Agile i Lean. Padły różne propozycje, między innymi zrobienia własnej konferencji. Po pewnym czasie doszliśmy jednak do wniosku, że zamiast tworzenia jeszcze jednego "bytu", który konkurowałby z pozostałymi wydarzeniami tego typu, chcemy połączyć siły i stworzyć coś wyjątkowego. Dlatego skontaktowaliśmy się z Paulem Klippem, organizatorem ACE! Paula, którego nie trzeba było długo namawiać.

W ten właśnie sposób przejęliśmy opiekę nad Agile Track - jedną z dwóch ścieżek tematycznych, a nasi wolontariusze zadbali o płynny przebieg całego wydarzenia. Dużym wyzwaniem był dla nas wybór prelegentów, którzy, jakby nie było, mieli reprezentować nie tylko ACE!, ale też ALE Krakow. Spośród prawie 200 zgłoszeń wybraliśmy kilkoro naprawdę świetnych mówców, co potwierdził feedback jaki otrzymaliśmy od uczestników konferencji. Do świetnych mówców, trzeba dodać niesamowitą atmosferę i już możecie sobie wyobrazić jak wyglądało tegoroczne wydarzenie.

Ten ACE! był inny niż wszystkie poprzednie. Jaki będzie następny? Jeśli chcesz się dowiedzieć i na co dzień brać czynny udział w kreowaniu otaczającej nas Agileowo-Leanowej krakowskiej rzeczywistości dołącz do naszego teamu ALE Kraków (zdjęcie poniżej) - wystarczy przyjść na któryś z meetupów i po spotkaniu porozmawiać o to jak możecie pomóc.No comments:

Post a Comment