Monday, April 28, 2014

12 maja: Wiktor Żołnowski: User Stories - to coś innego niż myślisz!

Zapraszamy na majowe spotkanie ALE Krakow.

Wiktor Żołnowski "User Stories - to coś innego niż myślisz!"

O spotkaniu:
Agile, Scrum, Lean Startup, Testy A/B, Zwinny Marketing, Lean Canvas, Coaching, Test Driven Development, User Stories - po wrzucaniu do jednego kotła i odpowiednim zamieszaniu otrzymamujemy... przepis na sukces! Sukces naszego produktu...

Współczesne metody wytwarzania oprogramowania, nowoczesne technologie i narzędzia, masowy klient dostępny dzięki Internetowi oraz dobrze wykwalifikowani, wszechstronni developerzy dają nam możliwości, o których nie mogliśmy marzyć jeszcze kilka lat temu. Ale jak to wszystko połączyć? Jak czerpać najwięcej z wymienionych powyżej metod i narzędzi? Gdzie szukać odpowiedzi? Jak bezpiecznie eksperymentować? To pytania na które postaram się odpowiedzieć podczas prezentacji. Jeśli jesteś developerem, managerem, testerem, tworzysz startupy, zarządzasz produktem, pracujesz dla korporacji albo masz jednoosobową działalność to ta prezentacja może być właśnie dla Ciebie - jeśli tylko chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat zwinnych wymagań oczywiście. Podczas prezentacji podam przykład dobrego stosowania takich narzędzi jak na przykład User Stories, które nawet pomimo tego, iż powszechnie znane przeważnie używane są błędnie i przynoszą więcej strat niż korzyści. Pokażę również jak połączyć coaching ze zdobywaniem i kreowaniem wymagań. Porozmawiamy również o tym jak to wszystko wpleść w powszechnie stosowane metody takie jak Scrum, Kanban czy Agile.

O Wiktorze:

Wiktor Żołnowski: Trener, Coach, Konsultant zajmujący się wdrażaniem praktyk jakościowych, oraz "Zwinnych Metodyk Zarządzania Projektami" (Agile) w firmach z branży IT. Po pracy – bloger – twórca jednego z pierwszych w Polsce blogów o jakości oprogramowania – http://blog.testowka.pl.

Od kilku lat Wiktor pracuje jako trener i doradca w dziedzinie zwinnego zarządzania projektami i wdrażania procesów jakościowych oraz automatyzacji testów.

Doświadczenie zebrane podczas pracy w różnych firmach zajmujących się produkcją oprogramowania, gdzie miał możliwość uczestniczenia we wdrażaniu procesów jakościowych i zwinnych metodyk zarządzania projektami stanowi solidną podstawę pozwalającą na skuteczne doradztwo w ww. dziedzinach i uniknięcie wielu problemów oraz sprawne rozwiązywanie tych, których uniknąć się nie udało.  

    Wiktor brał udział we wdrożeniach Agile oraz procesów i praktyk jakościowych obserwując je z różnych perspektyw - począwszy od przemian dotyczących szeregowego pracownika, poprzez samego inicjatora zmian i wdrożeniowca, a skończywszy na problemach jakie podczas wdrożeń napotykają managerowie i dyrektorowie średniego i wyższego szczebla, dzięki czemu może teraz jako Agile Coach i niezależnych konsultant obiektywnie ocenić stan wdrożeń w organizacji na każdym jej poziomie.

Oprócz codziennej pracy trenera i doradcy Wiktor udziela się także w różnego typu inicjatywach takich jak Agile Lean Europe oraz SPIN, jak również jest głównym pomysłodawcą i organizatorem spotkań z cyklu BYOP (Bring Yourn Own Problem). Obecnie Wiktor jest współwłaścicielem i jednym z głównych trenerów w Code Sprinters www.agileszkolenia.pl

Data: Poniedziałek, 12.05.2014
Godzina: 19.00
Miejsce: Klub RE, Świętego Krzyża 4, Kraków
Mapka: http://www.klubre.pl/kontakt.html
Mamy zarezerwowaną osobną salę (aka "Bunkier"), żeby do niej trafić zaraz po zejściu po schodach skręć w lewo, przejdź przez drzwi i korytarzykiem już prosto do sali.

Rezerwacji brak, jednak zachęcamy do korzystania z naszego meetupa.

Agenda:
19.00 Spotykamy się
19.10 Wiktor Żołnowski "User Stories - to coś innego niż myślisz!"
20.10 Networking

Do zobaczenia w RE!

No comments:

Post a Comment