Wednesday, August 10, 2022

ALE Kraków Lighting Talks + Networking [spotkanie w stacjonarne]

Zapraszamy Was na trzy krótkie wystąpienia + networking. Poniżej tematów info o lokalizacji i rejestracji!


Prelekcja 1 Nie-porozumienie 

George Bernard Shaw powiedział, że “największym nieporozumieniem związanym z komunikacją jest to, że zaistniała.” Choć często jesteśmy tego nieświadomi, mimo, iż używamy w rozmowie tych samych słów i tego samego języka, nasza komunikacja jest wadliwa. Opiera się bowiem na korelacji języka z systemem pojęć - z modelami mentalnymi. Gdy te modele nie są ze sobą zgodne, mimo technicznie sprawnej wymiany komunikatów, nie rozumiemy się nawzajem i - co gorsza - nie zdajemy sobie z tego sprawy. Konsekwencje tego są nieraz katastrofalne. Opowiem o tym, w jaki sposób od dwóch lat staram się zaradzić temu problemowi bazując na swojej skłonności do książek. 

BIO

Grzegorz Cempla - Engineering Director w Ocado Technology Software developer z wykształcenia i zamiłowania. Pasjonat rozwoju kultury organizacyjnej i formowania liderów. Dążący do tworzenia środowiska pracy, w którym każdy odnajduje spełnienie.  


Prelekcja 2: Na kiedy to zrobicie? 

Dziś będzie o estymacji nieco inaczej. Nie będziemy szacować godzin grać w pokera ani przymierzać t-shirtów. Spojrzymy na statystyki, policzymy nieco więcej niż średnia i… niewykluczone, że w efekcie będziemy w stanie nieco lepiej odpowiedzieć na tytułowe pytanie. Lightning talk oparty na książce Daniela Vacantiego “When Will It Be Done” 

BIO 

Tomek Kaczanowski, zaczynał jako programista, potem startupowo robił co trzeba było nie przejmując się tytułami, a obecnie manageruje w Allegro.  


Prelekcja 3: The ONE THING in Scrum! 

Czyli to, co w Scrum najważniejsze. Jeśli spytałbym Cię o to, co w Scrum jest najważniejsze, to jaka byłaby Twoja odpowiedź? Jest spora szansa, że wskażesz coś innego niż ja. Chciałbym podzielić się z Tobą naszymy doświadczeniami, które pokazują, że w Scrum jest taka jedna rzecz. Jedna rzecz, która jeśli jest robiona dobrze to sprawia, że Scrum działa jak powinien i zespół dostarcza wartość. Natomiast, gdy robimy tą rzecz źle, lub ją pomijamy to cały ten nasz Scrum dostarcza znikomą wartość, a już napewno jego używanie obarczone jest dużą ilością komplikacji i problemów, z którymi trzeba sobie radzić. Moje obserwacje na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat pokazują, że wiele zespołów robi tą jedną rzecz niepoprawnie, lub nie robi jej wcale! Chcesz się dowiedzieć o czym mówię? A może już się domyślasz? Zapraszam na lightening talk oraz na późniejszą dyskusję na ten temat. 

BIO 

Wiktor Żołnowski, CEO i Co-Founder Pragmatic Coders - firmy budującej w zwinny i pragmatyczny sposób jednorożce. Pasjonat i praktyk zwinnego wytwarzania produktów. Wcześniej Agile Coach i Trener z ciekawy portfolio zwinnych transformacji.  


Lokalizacja 

Będziemy czekać na Was od 17:45 

w lobby biurowca EQ Tek, budynek C 

ul. Wielicka 28B, 30-552 Kraków


Rejestracja

https://www.meetup.com/ale-krakow/events/287732715/

No comments:

Post a Comment