Friday, October 15, 2021

Mindset Agile - ludzie, interakcje i emocje

Tym razem będziemy rozmawiać o Agile (Mariusz) i kompetencjach bazowych (Przemek) dużo jest tutaj punktów wspólnych w naszych światach.
WPROWADZENIE

Jeszcze podczas studiów zająłem się testowaniem, aby dorobić. Inżynieria jakości stała mi się bliska i rozwijałem się w tym kierunku, aż w jednej firmie stałem się odpowiedzialny za jakość projektów realizowanych przez ludzi z wielu departamentów i zespołów.

Wtedy odkryłem, że nie będzie dobrej jakości bez lepszego procesu. I zacząłem szukać, aż znalazłem Scruma. Tak mi się spodobało to podejście, że zmieniłem firmę na taką gdzie mogłem stać się członkiem zespołu Scrumowego. Po roku pracy w Scrumie zostałem przez zespół wybrany Scrum Masterem i rozwijałem się dalej, co przeszło w pracę Agile Coacha z wieloma zespołami, z całą organizacją. A potem w pracę konsultanta wspierającego wiele organizacji.

Wtedy odkryłem, że jak jakość jest wynikiem procesu, to sam proces jest wsparciem ludzi i to oni są najważniejszym elementem całej układanki. Więc aby być dobrym w swojej pracy postanowiłem lepiej zrozumieć innych, ale jak okazało się najpierw musiałem lepiej zrozumieć siebie. Ten etap rozwoju był i jest związany z TROPem, gdzie poznałem Przemka, jako trenera. Nasze rozmowy wyszły poza sesje, gdzie była wymiana wiedzy, zestawianie tego co mamy w swoich koszyczkach doświadczeń i okazało się, że dużo jest punktów bliskich a nawet wspólnych w naszych mindsetach. W moim koszyczku był Zwinność. W koszyczku Przemka były Gotowość, Adekwatność, Empatia. Teraz to się nam uzupełniło i korzystamy z synergii :)

Postanowiliśmy się podzielić tym z innymi. Te spotkania to przeniesie naszych rozmów w przestrzeń publiczną. Chcemy zderzyć spostrzeżenia i refleksje z innymi. Wychodząc od Manifestu Zwinności.
Zapraszam
Mariusz

REJESTRACJA
Spotkanie online z użyciem aplikacji Zoom. Aby dostać linka do spotkanie konieczne jest wypełnienie formularza na stronie: https://grupatrop.pl/trop-dla-agile/

PROWADZĄCY
Mariusz Petlic
Agile coach wierzący w uczące się organizacje, które skupiają się na dostarczaniu wartości ludziom. Nastawiony na świadomość, samoorganizację, zaufanie i komunikację wspieram zespoły w dążeniu do dojrzałości i radości pracy w środowisku opartym na wartościach Agile.
https://mariuszpetlic.pl

Przemek Dziewitek
Z wykształcenia pedagog i socjolog, wiele lat poświęcił na pracę z ludźmi i dla ludzi; szkoląc, facylitując, moderując, budując zaangażowanie, wdrażając metody partycypacji. Wspiera firmy i instytucje w procesach zmiany kultury organizacyjnej w modelu współpracy opartej na empatii.
https://grupatrop.pl/o-nas/przemek-dziewitek/

No comments:

Post a Comment