Wednesday, June 5, 2019


Trudny komunikat oraz cztery sposoby w jaki sobie z nim radzimy.

W środę, 12 czerwca zapraszamy Was na prezentację Daniela Kaszuby, inspirowaną Porozumieniem bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga.Opis meetupu:
Codziennie uczestniczymy w sytuacjach, w czasie których słyszymy trudne dla nas komunikaty. Niezależnie od tego, czy rzecz dotyczy życia prywatnego czy zawodowego, sposób w jaki reagujemy bazuje na takim samym modelu. Zasadniczo ograniczamy się do czterech reakcji - dwie z nich pomagają nam w budowaniu satysfakcjonujących relacji a dwie pozostałe nam to utrudniają - niestety większość z nas ma doskonale wytrenowane te ostatnie. Podczas spotkania dowiecie się dlaczego tak trudno jest nam reagować w sposób, który sprzyja budowaniu głębokich, satysfakcjonujących relacji i być może znajdziecie sposób, aby łatwiej radzić sobie w trudnych sytuacjach w przyszłości. Jedno jest pewne - takie sytuacje na pewno będą nam się przydarzać :)

BIO prezentera:
33 lata na planecie Ziemia. 7 lat w IT. 4 lata jako Scrum Master. 1 rok w Krakowie w William Hill. Wcześniej 13 lat w Poznaniu. A dodatkowo 3 lata z Porozumieniem bez Przemocy. Tak w największym skrócie wygląda moja dotychczasowa droga.
W życiu nic nie ekscytuje mnie tak bardzo jak budowanie relacji z ludźmi. Uwielbiam rozmawiać, spędzać czas, bawić się i odpoczywać. Jak wielu z nas, nie wychowałem się w rodzinie, w której komunikacja miałaby wiele wspólnego z podręcznikami do psychologii. W związku z tym, moja nauka relacji międzyludzkich przebiegła w sposób dosyć burzliwy, jednocześnie dając mi przestrzeń do pogłębionej edukacji. Obecnie bardzo lubię się dzielić tym, czego nauczyłem się przez te wszystkie lata zarówno w warunkach uniwersyteckich - ukończyłem studia podyplomowe z Porozumienia bez Przemocy na Collegium Civitas - oraz na wszelakie inne sposoby. Kawałkiem tej drogi chciałbym podzielić się w czasie najbliższego spotkania w ramach ALE Kraków.

Zapisy: https://www.meetup.com/pl-PL/ALE-Krakow/events/261982764/

No comments:

Post a Comment