Monday, January 29, 2018

ALE Warsztaty - Scenki z retrospekcji, uczymy się przez praktykę

Z okazji Światowego Dnia Retrospekcji (http://worldretroday.com/), zapraszamy Was na warsztaty, na których odegramy scenki. Dołączycie do jednego z trzech zespołów, w których każdy będzie miał do odegrania dwie retrospekcje. Będziecie mieli okazję wcielić się w rolę developera lub Scrum Mastera. Będzie okazja zmierzyć się z “trudnymi” tematami i niekoniecznie zgodnymi członkami zespołu ;)

Po odegraniu scenek omówimy je i podzielimy się wnioskami. Na koniec retrospekcję odegrają doświadczeni Scrum Masterzy, aby zobrazować jak można przygotować się do retro, jaki przebieg/części powinno mieć spotkanie oraz z jakich narzędzi i technik można skorzystać podczas niego.Tak jak zawsze będziemy prosić o potwierdzenie obecności na warsztacie poprzez zrzutkę w całości wydaną na pizzę i napoje. Informację jak potwierdzić przekażemy tylko osobom, które będą na liście wybranych uczestników.

Nowością jest to, że przy zapisach prosimy o informację o Waszym stażu pracy w Scrum. Tematy omawiane przez zespoły będą dotyczyły obszaru pracy zespołu Scrumowego i osoby z mniejszym doświadczeniem mogę mieć problem z odnalezieniem się na takiej retrospekcji. Na podstawie odpowiedzi wybierzemy z waitlisty 27 uczestników.

Jakub Jakubik - kiedyś tester oprogramowania, a od kilku lat Scrum Master. Bardzo ceni wysoką jakość produktu. Wspiera zespoły w drodze do dojrzałości i samoorganizacji. Wierzy, że taki zespół jest w stanie osiągnąć wszystko. Stawia na dobrą komunikację, zaufanie oraz łatwość procesów. Od niedawna pomaga w organizacji wydarzeń od ALE Kraków.

Mariusz Petlic - Współpracował z firmami ComputerLand, Systemy Kodów Kreskowych, Hurra.com, eSky.pl. Przez kilka lat jako aktywny i spełniony Scrum Master wspierał i budował zespoły. Obecnie współpracuje z ProCognitą jako trener i Agile Coach. Nastawiony na świadomość, samoorganizację, zaufanie i komunikację wspiera zespoły w dążeniu do dojrzałości i radości pracy w środowisku Agile. Mariusz aktywnie uczestniczy w działaniach non-profit jako współorganizator społeczności agilowych.

Radek Gamracy - Jego przygoda ze zwinnym wytwarzaniem oprogramowania zaczęła się przeszło sześć lat temu. Przez pierwsze dwa lata jako Scrum Deweloper. Obecnie spełnia się jako Scrum Master. Lubi wyzwania jakie między innymi stawia przed nim praca z zespołami zdalnymi i rozproszonymi. Chętny do eksperymentów, które mogą wybudzić zespoły z letargu i pomóc im w samoorganizacji i zwiększeniu zaufania. Otwarty na poznawanie nowych ludzi i dzielenie się z nimi doświadczeniami

Zapisy na stronie: https://www.meetup.com/ALE-Krakow/events/247292394/

No comments:

Post a Comment