O Nas

Co to jest ALE Kraków?

ALE Kraków to inicjatywa mająca na celu promocje Zwinnych (Agile) i Szczupłych (Lean) praktyk w tworzeniu oprogramowania. Jeżeli jesteś z Krakowa, lub akurat jesteś w Krakowie, albo po prostu lubisz nasze miasto to zapraszamy Cię serdecznie do udziału w ALEKraków.
Coraz więcej osób jest zainteresowanych tematami Agile i Lean. Dlatego chcemy być grupą pozwalającą Ci na wymianę doświadczeń, udział w spotkaniach zarówno tych formalnych jak i nieformalnych, networking, podzielenie się swoimi problemami i przekonanie się, że inni też mają podobne.

Jak mogę uczestniczyć?

W ALEKraków możesz brać udział na wiele sposobów:
  • Poprzez dyskusje na naszej liście mailingowej alekrakow@googlegroups.com i na naszym LinkedIníe.
  • Poprzez udział w naszych spotkaniach, zarówno jako słuchacz jak i prelegent. Jeżeli chciałbyś opowiedzieć coś na temat Agile napisz do nas (patrz "Kim jesteśmy?").
  • Poprzez śledzenie nas na Facebooku i Twitterze gdzie zamieszczamy informacje o naszej działalności, ciekawe wydarzenia i linki.
  • Ucząc się, poprzez korzystanie ze zbioru prezentacji na SlideShare.
  • Startując nową inicjatywę Agile i Lean pod logiem ALE Krakow
  • W dowolny inny sposób, który przypadnie Tobie i innym do gustu.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą entuzjastów Agile i Lean. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, sugestię, lub chciałbyś wystąpić na naszym spotkaniu pisz na: alekrakowgroup(at)gmail.com.
Zobacz też stronę:  Dołącz do Nas

Słowniczek wyrazów obcych:

ALE, czyli Agile Lean Europe to inicjatywa, która pojawiła się pod koniec 2010 roku. Ma na celu nawiązanie kontaktów między praktykami Agile i Lean w całej Europie. Więcej na: http://alenetwork.eu/
 
AGILE to Zwinne podejście do tworzenia oprogramowania bazujące na wartościach spisanych w Manifeście Agile: http://agilemanifesto.org/
 
LEAN to kultura ciągłego doskonalenia wywodząca się z Drogi Toyoty i jej Systemu Produkcyjnego Toyoty. Od ponad dziesięciu lat skutecznie wykorzystywane również przy tworzeniu oprogramowania:http://pl.wikipedia.org/wiki/Lean_Software_Development

Nasz film:

 

No comments:

Post a Comment